”Vulturii” au fost mai tari decât ”vampirii”: Concordia Chiajna – Gloria 2-1

Echipa bistriţeană a susţinut la Braşov un nou meci amical împotriva unui adversar pe care îl va reîntâlni în Liga I. Deşi Gloria a deschis scorul, Concordia a schimbat soarta partidei în doar câteva minute.

Gloria Bistriţa a disputat miercuri 27 iunie al doilea joc de pregătire al stagiului de la Braşov, în compania echipei Concordia Chiajna, locul 9 în ediţia trecută a Ligii I.

După o primă repriză fără goluri, Gloria a deschis scorul în minutul 52 prin Florin Țârcă, însă Concordia a întors rapid rezultatul. Sorin Ghionea (64) şi Tiberiu Serediuc (67) au asigurat succesul trupei antrenate de Ilie Stan.

Întâlnirea a avut loc pe stadionul Carpaţi.

Tehnicianul ”alb-albaştrilor”, Nicolae Manea, a folosit următorul 11 de start: Oghinciuc – Peteleu (Bamba 29), D. Stan, Canon, Cafasso – Marcio, Romario, Ayza, Markisio – Predescu, Laio.

Peteleu a ieşit accidentat de pe teren.

În repriza a doua au evoluat: Lăzăreanu – Bamba, Canon (Săndei 70), D. Stan, Reano – Țârcă, Bărbulescu, Enescu, Al. Stan – Donathan, Fl. Bratu.

În primul meci amical din intersezon, Gloria a trecut cu 1-0 de Pandurii Târgu Jiu (gol Laio Azeredo dos Santos).

Până la finalul cantonamentului de la Braşov echipa bistriţeană va mai juca două partide: vineri 29 iunie cu FC Milsami-Ursidos Orhei (locul 4 în prima ligă din Republica Moldova) şi duminică 1 iulie cu CSM Făgăraş (Liga a IV-a).

Mai multe imagini de la meci puteţi vedea pe site-ul clubului Concordia, dar şi aici.