Președintele FRF Răzvan Burleanu, la Prundu Bârgăului

La Prundu Bârgăului a avut loc evenimentul ”Ziua Fotbalului”, care a cuprins trei competiții și la care a fost invitat președintele Federației Române de Fotbal, Răzvan Burleanu. El a asistat apoi, la Sala Polivalentă din Bistrița, la meciurile din turneul Final Four al Cupei României la handbal feminin.

În cadrul ”Zilei Fotbalului”, ACS Heniu Prundu Bârgăului a câștigat cu 1-0 partida cu Fortuna Becicherecu Mic din etapa a 15-a a Ligii 1 la fotbal feminin. În urma acestui rezultat, Heniu a urcat pe locul 3 în clasament.

Meciul de fotbal feminin a fost urmat de Cupa Bucuriei, o competiție dedicată copiilor sub 7 ani și la care au participat patru echipe având în componență jucători născuți în anul 2012: Școala de Fotbal “Constantin Sava” Bistrița, ACS Transilvania Bistrița, ACS Galactic Junior 2018 Bistrița și ACS Sângeorz-Băi.

Apoi a avut loc faza județeană a Cupei Satelor, competiție dedicată copiilor U13 din mediul rural. Pe teren, echipele comunelor Sânmartin (Bihor), Apahida (Cluj), Recea (Maramureș), Crișeni (Sălaj) și Prundu Bârgăului (Bistrița-Năsăud). Câștigătoare, formația din Sânmartin, care s-a calificat în etapa finală.

(Foto: Facebook)