”Fotbal à la Cluj”: FC Bistrița – grupa 2005, pe locul 2. Micii fotbaliști, premiați de Emil Boc

(FOTO) Grupa de juniori 2005 a FC Bistrița a obținut locul 2 la turneul indoor ”Fotbal à la Cluj”, disputat la Cluj-Napoca, în Sala Polivalentă și Sala ”Horia Demian”, în perioada 29 noiembrie – 1 decembrie.

1 fotbal a la cluj 15 2 fotbal a la cluj 15 3 fotbal a la cluj 15 4 fotbal a la cluj 15

FC Bistrița, antrenată de Dănuț Dosan și Flavius Covrig, a câștigat Grupa B după ce a obținut următoarele rezultate: 9-0 cu Colțea Brașov, 0-0 cu FK Mirercurea Ciuc, 6-0 cu Viitorul Cluj Albastru, 0-0 cu Viitorul Hey Cichi Renghe și 2-1 cu Luceafărul Cluj Alb.

În finală, FC Bistrița a întâlnit în Sala ”Horia Demian” câștigătoarea Grupei A, Luceafăul Cluj Albastru, în fața căreia a pierdut la limită, scor 0-1.

Premierea a fost făcută de primarul Clujului, Emil Boc, care le-a oferit micilor fotbaliști cupe și diplome.